close
Girişimcilik

Yeni Bir Girişim Yeni Bir İnternet Ekosistemi: Peerspektif!

sos1-2-350×350

Türkiye’nin yeni genç girişimcileri aynı zamanda sitemizin yöneticisi olan Osman Özaydın ve Şeref Uygun tarafından açılan Peerspektif.com. Öğrenciler, Akademisyenler ve Şirket çalışanları arasında bir bağ kurarak onlara bu bağlarla birlikte yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor.

Peerspektif.com‘un hakkında kısmında ayrıca platform şu şekilde tanıtılmış;

 İsmini İngilizcede eş görevli anlamı taşıyan “peer” kelimesinin Türkçede perspektif – bakış açısı veya derinlemesine inceleme yeteneği – kelimesiyle birleşiminden almıştır. Dünya genelinde cereyan eden sektörel gelişmeler ve yeniliklerle ilgili farklı akademik ve uzman görüşleri bir araya getirmek aynı zamanda akademik kesimle, birçok sektör dalını harmanlayıp öğrencilere, eğitmenlere ve sektör çalışanlarına alternatif bakış açısı sunmak ve desteklemek bu platformun başlıca misyonudur.

Peerspektif.com‘da bugüne kadar Akademisyen Şadi Evren Şeker, Genç Girişimci Oğulcan Yorulmaz, Protel Genel Müdürü Murat Sıcakkanlı, Neuro-Mar Kurucusu Seda Genç ve Eğitmen Gülin Ülker ile röportajlar yapılmış ve yayınlanmıştır. Bir çok İngilizce ve Türkçe makaleler de platformun içinde mevcuttur. Peerspektif.com‘un Kurucu Ortağı Osman Özaydın “Bulunduğumuz sektöre yenilikler kazandırarak basamakları yavaş yavaş ama emin adımlarla çıkmak istiyoruz. Biz Türkiye’ye bu alanda yeni bir soluk getirdiğimizi düşünüyorum. Öğrencileri, Akademisyenleri ve Şirket çalışanlarını bir araya getiren bir platform daha yok bizden başka. Bu avantajı iyi değerlendireceğimizi umuyorum.” diyerek girişimini değerlendiren Özaydın takipçilerine ve Peerspektif.com‘la yeni tanışacak olan ziyaretçilere bir de mesaj verdi; “Bizi takip etsinler sektörlerin önde gelen, tanınmış kişileri ile röportajlar yapacağız ve takipçilerimizi yapacağımız etkinliklerle bu kişilerle buluşturacağız.” dedi.

Tags : GirişimOsman ÖzaydınPeersPeerspektif.comŞeref Uygun
Osman Özaydın

The author Osman Özaydın

Ben Osman Özaydın. Teknotrip.net'in Kurucusuyum. Aynı zamanda bir çok girişimim var ve dahil olduğum projeler var. Ben aslında bir yazılımcıyım ama teknoloji editörlüğü de yapıyorum. Şuanda Nişantaşı Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü okuyorum. Her zaman diyorum burada da diyorum; Küçükten başla, hayatını kodla! Lütfen çocuklarınıza kodlamayı sevdirin ve öğretin.

Leave a Response