close
GenelSosyal Medya

WhatsApp’ı günde 1 milyar kişi kullanıyor

whatsapp-messages

Snapchat’e baktığımızda ise bu rakam, 166 milyon civarında seyrediyor. Bu rakama maalesef ki, uygulamanın kişiler arası mesajlaşmak için kullanılan, emoji rozetleriyle konuşmaları daha eğlenceli kılan “Streaks” mesajlaşma özelliği de dahil.

Geniş resme baktığımızda ise, WhatsApp’ın Status özelliği, sesli ve görüntülü arama ve ana özelliği anında mesajlaşmayı kullanan toplam kişi sayısı günde 1 milyar, ayda ise 1.3 milyar. Bu da demek oluyor ki WhatsApp aylık ve günlük olarak tutarlı bir kullanıcı kitlesine sahip.

WhatsApp’ta günde kaç mesaj atılıyor?

WhatsApp kullanıcıları günde ortalama 4.5 milyar fotoğraf ve 1 milyar video dahil, toplam 55 milyar mesaj gönderiyor.

Daha da detaylı rakamlara bakarsak, örneğin geçtiğimiz Şubat ayında WhatsApp ayda toplam 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştı. Bu rakam Şubat 2014‘te, uygulamanın Facebook tarafından satın alındığı zaman ayda 450 milyon, günde ise 350 milyon kullanıcıya sahipti.

Tags : facebooköneçıkanWhatsapp
Osman Özaydın

The author Osman Özaydın

Ben Osman Özaydın. Teknotrip.net'in Kurucusuyum. Aynı zamanda bir çok girişimim var ve dahil olduğum projeler var. Ben aslında bir yazılımcıyım ama teknoloji editörlüğü de yapıyorum. Şuanda Nişantaşı Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü okuyorum. Her zaman diyorum burada da diyorum; Küçükten başla, hayatını kodla! Lütfen çocuklarınıza kodlamayı sevdirin ve öğretin.

Leave a Response