close
Tweetler Artık 280 Karakter!

Micro Blog sitesi Twitter bir kaç ay önce testlerine başladığı ve bazı hesaplar üzerinde denediği 280 karakter özelliğini devreye aldı.

Twitter açıldığından bu yana kendine has özelliği olarak bilinen 140 karakter sınırlamasını daha önce gittiği köklü düzenlemede 280 karaktere çıkaracağını açıklamıştı. Bu özelliği bazı hesaplar üzerinde denemeye başlayan Twitter yetkilileri aldıkları istatistiklere göre yeni düzenlemeyi birkaç saat önce bir güncelleme ile devreye aldı.

Test sürecindeki verileri de açıklayan Twitter, 280 karakter özelliği açıldığından bu yana test kullanıcılarının genelinin bu sınırı tamamladığını bildirdi. Bazı kullanıcıların ise 140 karakter sınırını yine aşmadığını Twitter’ın özüne devam ettiğini de vurguladı. Aynı zamanda verilere göre İngilizce atılan Tweetlerin yüzde 9’unda bu karakter sınırlaması sonuna kadar kullanıldı.

Tags : 280güncellemeKarakterTwitter
Osman Özaydın

The author Osman Özaydın

Ben Osman Özaydın. Teknotrip.net'in Kurucusuyum. Aynı zamanda bir çok girişimim var ve dahil olduğum projeler var. Ben aslında bir yazılımcıyım ama teknoloji editörlüğü de yapıyorum. Şuanda Nişantaşı Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü okuyorum. Her zaman diyorum burada da diyorum; Küçükten başla, hayatını kodla! Lütfen çocuklarınıza kodlamayı sevdirin ve öğretin.

Leave a Response