close
Snapchat'ten Youtube Özelliği

Snapchat, Youtube benzeri bir uygulamaya geçmeyi planlıyor.  Kullanıcılara bir gelir modeli oluşturmak isteyen Snapchat içerik oluşturuculara reklamlar üzerinden ödeme yapacak.

Youtube’un kullanıcılara sunduğu gelir modeli oldukça beğeniliyor ve kullanılıyor. Bundan yola çıkan Snapchat şirketi bu özelliği kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Yapılan açıklamada “Geniş izleyici topluluğuna sahip yaratıcı hikâyeleri ve kullanıcıları ihmal ettik.” Dendi. Bu ihmalden kaynaklı daha yaratıcı bir model oluşturacaklarını aktardılar. Artık yaratıcı hikâyelerinizden reklam modeli ile para kazanabileceğiniz söyleniyor.

Bir sonraki yıl için hizmetin daha fazla kişiye ulaştırılacağı ve daha farklı para kazanma seçeneklerinin olacağı araçları planladıkları da ifade ediliyor. Bu araçlarla birlikte sadece arkadaş gruplarınızla değil daha fazla çevreye ulaşabileceksiniz.

YouTube, 10.000’den fazla kanal görüntülemesine sahip herkesin reklamlardan para kazanmasına izin veriyor. Instagram, Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal platformlar, içerik oluşturucuların para kazanmaları için resmi bir sisteme sahip değil. Bunun yerine, sponsorluk görevleri ile bu konuyu hallediyorlar. Bu, Snapchat’ı daha kârlı ve ilgi çekici bir platform haline getirebilir, ancak yalnızca 178 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip olan Snapchat, içerik oluşturucuların potansiyel erişimi için çok daha az olacağı söyleniyor. Buna benzer bir gelir modeli oluşturan Vine’ın kullanıcı potansiyeli küçük çaplı olduğundan kapandığını da belirtelim.

Tags : GeliröneçıkanSnapYoutube
Osman Özaydın

The author Osman Özaydın

Ben Osman Özaydın. Teknotrip.net'in Kurucusuyum. Aynı zamanda bir çok girişimim var ve dahil olduğum projeler var. Ben aslında bir yazılımcıyım ama teknoloji editörlüğü de yapıyorum. Şuanda Nişantaşı Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü okuyorum. Her zaman diyorum burada da diyorum; Küçükten başla, hayatını kodla! Lütfen çocuklarınıza kodlamayı sevdirin ve öğretin.

Leave a Response