close
Yerli-Milli

Nato Kriterlerini 6 Kat Aşan Yerli Tabancanın Test Atışları Yayımlandı!

girsanmc28sa

Karadeniz Silah Projesi kapsamında 1994 yılında kurulan ve 2001 yılında özelleştirilen GİRSAN Silah Sanayi’nin MC 28 SA adlı tabancası, NATO kriterleri konusunda adeta şov yapmıştı.

Tabancada NATO’nun atış ömrü testi 10 bin atımdır. Emniyet Genel Müdürlüğümüzde bu sayı 15 bin atımdır. MC 28 SA adlı tabanca 60 bin atım testini rahatlıkla geçerek NATO’nun kriterlerini 6 kat aşmıştı. GİRSAN MC 28 SA adlı silah için atış testi görüntüleri yayımladı. Yayımlanan görüntülerde silahın atış becerisi ve seri atış becerisi gözle görülebilir derecede iyi. Ayrıca sonradan entegre edilebilmesi ile kendi alanında dünyada bir ilk olan tabancanın emniyet mandalları da opsiyonel.  MC 28 SA adlı tabanca Kolluk Kuvvetlerimizin ihalesini de kazandı. Bu ihaleye göre 35 bin adet tabanca Kolluk Kuvvetlerimize verilecek.

GİRSAN MC 28 SA Test Atışlarını İzleyebilirsiniz;

Tags : girsanmc 28 saMillislidertabancaYerli
Osman Özaydın

The author Osman Özaydın

Ben Osman Özaydın. Teknotrip.net'in Kurucusuyum. Aynı zamanda bir çok girişimim var ve dahil olduğum projeler var. Ben aslında bir yazılımcıyım ama teknoloji editörlüğü de yapıyorum. Şuanda Nişantaşı Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü okuyorum. Her zaman diyorum burada da diyorum; Küçükten başla, hayatını kodla! Lütfen çocuklarınıza kodlamayı sevdirin ve öğretin.

Leave a Response