close
Coin

Mtgox Davası ve Büyük Bitcoin Krizine Etkileri [Coin]

Ekran-Resmi-2018-03-11-00.49.25

MtGox Borsası 2014’ün Şubat ayında büyük hack şokundan sonra alım satıma ara vermiş ve birçok insan mağdur olmuştu. Sitenin elinde kalan Bitcoin‘lerin Av. Nobuaki Kobayash aracılığıyla satılmasıyla birlikte bitcoinin 19 bin dolarlardan aşağı düşüşü başlamış oldu. Reddit sitesinde bir kullanıcının hazırladığı bir grafik MtGox avukatının, bitcoinleri exchangelere transfer ettiği tarihler gözler önüne seriliyor. Avukat bitcoinin konsolidasyon döneminde giderek dip yapmasının önemli sebeplerinden biri olarak görülüyor.

mtgox

 Son günlerde bu durumun ortaya çıkmasıyla piyasa panik haline büründe ve tüm bu gelişmelerin üzerine Binance’de yaşanan trading botunun altcoinleri satıp VIA alması patlak verdi. Fakat Binance elini çabuk tutup problemi kısa sürede çözdü. Yine de bu bizlerin mağdur olmasına maalesef ki engel olamadı.

Tags : BitcoinblockchaincoinmtGoxotc
Osman Özaydın

The author Osman Özaydın

Ben Osman Özaydın. Teknotrip.net'in Kurucusuyum. Aynı zamanda bir çok girişimim var ve dahil olduğum projeler var. Ben aslında bir yazılımcıyım ama teknoloji editörlüğü de yapıyorum. Şuanda Nişantaşı Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü okuyorum. Her zaman diyorum burada da diyorum; Küçükten başla, hayatını kodla! Lütfen çocuklarınıza kodlamayı sevdirin ve öğretin.

Leave a Response