close
GenelYerli-Milli

İşte Yeni Türkiye'nin Teknoloji Takımı!

slider_2832017121810744-2-350×350

İşte Yeni Türkiye’nin Teknoloji Takımı;

Türkiye’nin, daha iyi bir dünya adına savunduğu tezleri daha gür seslendirebilmek, ekonomisini güçlendirmek ve her alanda bağımsız olabilmek için milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesinin kaçınılmaz olduğuna inanan bir grup genç girişimci ve genç profesyoneliz.

Teknoloji ithalatı; ekonomiden savunmaya, eğitimden toplumsal gelişmişlik düzeyine bir çok alanda toplumlar için bağımlılık yaratmaktadır. Milli teknoloji hamlesi, içinden geçmekte olduğumuz tarihsel dönemde toplumların gerçek anlamda egemen ve bağımsız olmaları için temel bir koşul olarak ortaya çıkmaktadır.

Bir toplum ve ülkenin, teknolojik açıdan kendine yeterliliğinin en temel unsurunu yetişmiş insan kapasitesi oluşturmaktadır. Türkiye Teknoloji Takımı bu inançla yola çıkarak, Türkiye’nin bu alanda yetişmiş insan kapasitesini artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir. 

Vakfımız bu hedef doğrultusunda iki ana alana odaklanmaktadır. Birinci faaliyet alanını ortaokul, lise ve üniversite gençlerine yönelik teknik eğitimler ve atölye çalışmaları ile proje yarışmalarına yönelik takımların kurulması ve desteklenmesi oluşturmaktadır. İkinci faaliyet alanını ise, teknoloji girişimlerine kuluçka ve hızlandırma merkezlerinde teknik ve lojistik destekler sunulması, girişim yatırım fonları yoluyla sermaye destekleri sağlanmasına yönelik faaliyetler oluşturmaktadır.

Diyerek yola çıkan Türkiye Teknoloji Takımı yapacağı etkinlikleri açıkladı. Etkinlik programları şöyle;

3 Nisan Pazartesi 13:00 – 15:00

Yer : Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü  Salon : Albert Long Hall

5 Nisan Çarşamba 13:00 – 15:00

Yer: Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Salon: Kongre Merkezi

7 Nisan Cuma 11:00 – 13:00

Yer: İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü Salon: Süleyman Demirel Kültür Merkezi

14 Nisan Cuma 11.00 – 13:00

Yer: FSM Vakıf Üniversitesi Haliç Kampüsü Salon: G-102

Konuşmacılar:

Selçuk Bayraktar, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı

Mehmet Fatih Kacır, Endüstri Mühendisi, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Halit Calayır, Makine Mühendisi, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi

Türkiye gençliğini teknoloji alanında birleştirmede emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz. Bizlerde her zaman yaptığımız haberlerde Türkiye’deki gençliğin teknolojiye yönelmesini, teknolojide ve bilimde genç nüfusumuzun fazlalığını iyi kullanmayı tanıtmak ve insanları bilgilendirmek için çalışıyoruz. Türkiye’nin teknolojisi ile ön plana çıkan bir ülke olma dileğiyle…

 

 

 

Tags : EtkinlikFSMİTÜSelçuk BayraktarT3VakfıTeknoloji Milli TakımıTürkiye Teknoloji TakımıYTÜ
Osman Özaydın

The author Osman Özaydın

Ben Osman Özaydın. Teknotrip.net'in Kurucusuyum. Aynı zamanda bir çok girişimim var ve dahil olduğum projeler var. Ben aslında bir yazılımcıyım ama teknoloji editörlüğü de yapıyorum. Şuanda Nişantaşı Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü okuyorum. Her zaman diyorum burada da diyorum; Küçükten başla, hayatını kodla! Lütfen çocuklarınıza kodlamayı sevdirin ve öğretin.

Leave a Response