close
Smartphone

Geçen ilkbaharda Google, Android’i yeniden yapılandırma konusunda yeni atılımlarını anlatıp daha düşük özellikli akıllı telefonları daha hızlı ve donmadan çalışmalarını sağlayan yeni bir Android sürümünü de duyurmuştu.

Google’ın duyurduğu bu Android sürümün adı Android Go (Teknik olarak Android Oreo Go Edition) ve ilk bu sürümü çalıştıran telefonda bugün Alcatel tarafından duyuruldu. Alcatel tarafından duyurulan bu akıllı cihazın modeli ise Alcatel 1X. Alcatel 1X düşük özellikli bir cihaz olduğundan, özellik tarafından bakmak yerine işletim sistemi uyumu ve kullanımı tarafından bakmak gerekir. Alcatel şuanlık bu uyumu tam sağlayamamış gibi görünüyor.

 

İşte Alcatel 1X’in Özellikleri! 

Alcatel 1X’te dört çekirdekli bir MediaTek işlemci kullanılıyor. Aynı zamanda 1 GB Ram kullanılan cihazda 16 GB gibi birde depolama alanı sunuluyor. Cihazın boyut ve ekran çözünürlüğüne gelecek olursak bu tarafta 5.3 inçlik bir boyuta ve 960X480 piksel bir çözünürlüğü sahip cihaz. Cihazda giriş ve çıkış portu olarak microUSB kullanılmış. Bir parlak noktada ekranın 18:9 en/boy oranına sahip olması ile, çerçeveler üstte ve altta biraz daha düzeltilmiş gibi görünüyor. Cihazın bazı modellerinde parmak izi sensörü bulunmuyor lakin bu modellerde Alcatel’in yüz tanıma teknolojisi kullanılacağı sanılıyor. Telefon Nisan ayında tek SIM modeli için 100 Euro ve çift SIM modeli için 110 Euro gibi fiyatlardan piyasaya çıkacak.

Tags : 1xAlcatelAndroidgoslider
Osman Özaydın

The author Osman Özaydın

Ben Osman Özaydın. Teknotrip.net'in Kurucusuyum. Aynı zamanda bir çok girişimim var ve dahil olduğum projeler var. Ben aslında bir yazılımcıyım ama teknoloji editörlüğü de yapıyorum. Şuanda Nişantaşı Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü okuyorum. Her zaman diyorum burada da diyorum; Küçükten başla, hayatını kodla! Lütfen çocuklarınıza kodlamayı sevdirin ve öğretin.

Leave a Response