close
Web

Google'dan 19. yaş günü Doodle'ı

resized_e8016-659b2891sada

Bundan 19 yıl önce Larry Page ve Sergey Brin tarafından 4 Eylül 1998 tarihinde kurulan Google 2005 yılından beri doğum gününü 27 Eylül’de kutluyor. Bunun nedeni ise 27 Eylül 2005’te rekor bir indeks sayısına ulaşması. Bu rekordan sonra Google her sene 27 Eylül’de doğum gününü kutlamaya başladı.

Önemli olaylar için yapılan tasarımlara Doodle adını veren şirket 19. Yaş günü için ilginç bir tasarımla kullanıcılarının karşısına çıktı. Google, bugün için özel tasarladığı Doodle ile kullanıcılarına ne zaman kurulduğunu hatırlatarak kendi doğum gününü kutluyor. Doğum günü çarkıfeleği adı verilen Doodle’da 19 tane nostaljik oyun karşımıza çıkıyor.

Tags : 19DoodlegoogleöneçıkanYaş Günü
Osman Özaydın

The author Osman Özaydın

Ben Osman Özaydın. Teknotrip.net'in Kurucusuyum. Aynı zamanda bir çok girişimim var ve dahil olduğum projeler var. Ben aslında bir yazılımcıyım ama teknoloji editörlüğü de yapıyorum. Şuanda Nişantaşı Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü okuyorum. Her zaman diyorum burada da diyorum; Küçükten başla, hayatını kodla! Lütfen çocuklarınıza kodlamayı sevdirin ve öğretin.

Leave a Response