close
Sosyal Medya

Google servet önerdi, Snapchat reddetti

Google servet önerdi, Snapchat reddetti

Geçtiğimiz yıllarda Facebook’un, Snapchat’i satın almak için 1 milyar dolar teklif ettiği ve Snapchat’in kurucusu ve CEO’su Evan Spiegel’in bu teklifi reddettiği biliniyor. Sonrasında Facebook, Snapchat’in özelliklerini taklit ederek sindirme yöntemine gitse de, uygulama hala aktif bir şekilde kullanılmaya devam ediyor.

Snapchat’i satın almak için teklif yapan şirketin sadece Facebook olmadığı ortaya çıktı. ABD’li teknoloji ve yazılım lideri Google’ın, mart ayında halka açılan Snapchat’i satın almak tam 30 milyar doları gözden çıkardığı ifade ediliyor. Fakat Spiegel’in bu teklifi de kabul etmediği açıklandı.

Hemen her söyleminde Snapchat’i satmayacağını açıklayan Evan Spiegel’in 30 milyar dolarlık teklifi reddetmesi de oldukça şaşkınlığa neden oldu. Söz konusu teklifle alakalı Google ve Snap Inc. şirketlerinden herhangi bir açıklama yapılmadı.

Gelgelelim bu iddia bile Snapchat’in borsadaki değerini artırmasını sağladı. Şirketin değeri yüzde 2.3 oranında değer kazandı.

Tags : googleöneçıkanSnapchat
Osman Özaydın

The author Osman Özaydın

Ben Osman Özaydın. Teknotrip.net'in Kurucusuyum. Aynı zamanda bir çok girişimim var ve dahil olduğum projeler var. Ben aslında bir yazılımcıyım ama teknoloji editörlüğü de yapıyorum. Şuanda Nişantaşı Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü okuyorum. Her zaman diyorum burada da diyorum; Küçükten başla, hayatını kodla! Lütfen çocuklarınıza kodlamayı sevdirin ve öğretin.

Leave a Response