close
GenelİncelemeMobil

Dünyanın İlk Helio X30’lu ve 8GB RAM’e Sahip Telefonu: Vernee Apollo 2

vernee apollo 2
Çin’de son dönemde adını duyurmaya başlayan markalardan biri olan Vernee, Apollo 2 adlı telefonu ile Mobil Dünya Kongresi’nde sahne alacak.

Çin’de son dönemde iyice artan akıllı telefon üreticilerine bir halka daha eklendi. Son dönemde adını duyurmaya başlayan Vernee isimli firma, Apollo 2 adlı telefonu ile MediaTek’in en güçlü işlemcisi olacak olan Helio X30’u barındıran ilk telefon olarak Mobil Dünya Kongresi’nde sahne alacak.

10 çekirdekli olan ve 2 adet 2.8GHz hızındaki ARM Cortex-A73, 4 adet 2.2GHz hızındaki ve 4 adet de 2GHz hızında çalışan ARM Cortex-A53 işlemcilerini barındıran MediaTek Helio X30, 820MHz hızında açlışan IMG 7XTP-MT4 grafik işlem birimine de sahip.

Bunun yanı sıra telefonda 6GB RAM ile 64GB depolama ile 8GB RAM ile 128GB depolama alanına sahip iki versiyonu da bulunacak.

Ayrıca 3 telefon daha tanıtacak olan Vernee, MediaTek Helio P25, 6GB RAM, 64GB depolama alanına sahip Mars Pro’nun yanı sıra 149gr ağırlığında, 8.2mm inceliğinde ve 5020mAh gibi devasa bataryaya sahip Thor E ve 7.9mm inceliğine rağmen 6050mAh batarya barındıran Thor Plus adlı telefonlarıyla dikkat çekecek.

Osman Özaydın

The author Osman Özaydın

Ben Osman Özaydın. Teknotrip.net'in Kurucusuyum. Aynı zamanda bir çok girişimim var ve dahil olduğum projeler var. Ben aslında bir yazılımcıyım ama teknoloji editörlüğü de yapıyorum. Şuanda Nişantaşı Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü okuyorum. Her zaman diyorum burada da diyorum; Küçükten başla, hayatını kodla! Lütfen çocuklarınıza kodlamayı sevdirin ve öğretin.

Leave a Response